Položek 0 - Celkem : 0,00 Kč
Váš košík je momentálně prázdný!

Naposledy prohlížené produkty

 

Kamerový systém na pracovišti by hlavně měl sloužit k ochraně majetku a neměl by nadměrně zasahovat do soukromí zaměstnanců a návštěvníků firmy.

Zaměstnavatel má povinnost informovat své zaměstnance, že prostory jsou snímány kamerovým systémem, nejlépe informativní cedulí. Jsou-li přijímáni noví zaměstnanci, musí být informováni o používání kamerového systému ještě před nástupem do zaměstnání.

Kamerový systém musí směřovat zejména k ochraně majetku zaměstnavatele, nikoliv na osobu zaměstnance, tzn. nesmí být používán v prostorech určených k odpočinku či hygieně jako jsou šatny, toalety, sprchy a podobně.

Jsou-li kamery nutné i v šatnách, třeba kvůli krádežím, měl by být vymezen prostor, kde je možné se beze svědků převléknout. V případě, že zaměstnanec není o kamerovém systému informován, může požadovat omluvu nebo odškodnění u soudu.

Zaměstnavatel musí používání kamerového systému ve své firmě zaregistrovat u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Pokud se úřad do třiceti dnů od podání registračního formuláře nevyjádří, lze systém spustit. V žádosti obvykle bývá jako důvod pro instalaci kamerového systému uvedena ochrana vlastnického práva v areálu firmy, případně k věcem zaměstnanců či zákazníků.

Zaměstnavatel může kontrolovat, zda nedochází ke škodám a hrubému porušení kázně, nemůže, ale postihovat pracovní tempo, pokud je řádně využívána pracovní doba. Zaměstnanci samozřejmě mají navíc právo na přístup k zaznamenaným snímkům.

Lze tedy shrnout, že monitoring zaměstnanců je v omezené míře povolen. Zaměstnavatel, ale musí v takovém případě zohlednit jak pravidla pracovně právních předpisů tak pravidla zákona o ochraně osobních údajů, jinak se v některých případech vystavuje riziku správního řízení a pokut od úřadu pro ochranu osobních údajů a do budoucna pravděpodobně také od inspekce práce. Samozřejmě také nelze vyloučit žaloby od zaměstnanců, jejichž soukromí bylo narušeno. 

 

O společnosti

Informace o naší firmě, a kontaktní údaje se zobrazením mapy sídla společnosti.

Pro zákazníky

Informace ohledně doručení zboží, platby za zboží, reklamací a obchodní podmínky.

Zákaznický účet

Informace ohledně Vašeho účtu, Vašich objednávek. Jestli jste zapomněli heslo k Vašemu účtu, tady si ho můžete zmněnit.

Zákaznicky servis

Pokud máte nějaké otázky ohledně nákupu nebo potřebujete jinou radu, můžete nás kontaktovat.